Ana SayfaEnglish
FAIL (the browser should render some flash content, not this).Elektrostatik toz boya konusunda Türkiye’nin kalite öncüsü olmayı hedefleyen firmamız, modern tesislerinde günümüzün kalite ve hız faktörlerini bir araya topluyor.
Misyonumuz dünya standartlarında elektrostatik toz boya hizmeti vererek, konusunda vazgeçilmez bir çözüm ortağı olmak.
Şirketimiz, çevreye ve insani unsurlara azami saygı gösterirken, kalite-fiyat dengesini buluşturan bir vizyon sahiplenmektedir.
Kullanmış olduğumuz atık suyu arıtma tesisimizde işleyerek çevreye zararsız hale getiriyoruz.

  

Tesisimiz baştan sona konveyör sistemi ile çalışarak parçaların asılmasından toplanmasına kadar olan süreçte işlem el değmeden, yer değiştirmeden aynı hat üzerinde tamamlanmaktadır.


Boya Öncesi Hazırlık

Doğalgaz ile çalışan yüzey hazırlama tünelinden yağ alma ve demir fosfat kaplama, sıcak sprey üniteleri bulunuyor. Ayrıca, bu ünitelerin kimyasal dozajlanması otomatik olarak yapılmaktadır.

Deminerilizasyon ünitesi ile durulama yapılarak parçaların boya öncesi yüzeyi en temiz şekle getiriliyor.

Boya Prosesi

  

Teflon filtreli otomatik temizlemeli boya kabini, boyama robotları ve gerektiğinde manuel boya tabancaları ile donatılmış durumda.

Boya kabini dışarıdan gelebilecek tozları önlemek amacı ile ayrı bir oda içersine alınarak ve içeriye filtre edilen hava verilerek pozitif basınç yaratılmaktadır.

Toz boya pişirme fırını hassas ısı kontrolü ile her noktada aynı ısı derecesini sağlayarak boyanın pişmesinde homojenlik sağlanmaktadır...


Kalite Kontrol'den geçen tüm ürünler titizlikle paketleniyor.

Blanket, modern tesisi, profesyonel yaklaşımı, tamamı kontrolden geçen işlem aşamaları ile vazgeçilmez çözüm ortaklığı sunuyor.
Albakom Metal, preshanesinde 5 tondan 450tona kadar çoğu son teknoloji çeşitli preslere sahip olup, üretimde verimliliğin artmasına olanak veren doğrultucu, elektronik servo sürücü ile geniş ürün yelpazesini ISO 9001 kalite standardında düşük maliyetli ve yüksek kaliteli üretilmek ve JIT prensibine bağlı kalarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.


Albakom Metal; müşterilerinin ihtiyaçlarını tam anlamı ile karşılayabilmek için her zaman teknolojiyi takip etmekte, ve sahip olduğu yeni ekipmanlar ve metotlar ile gücüne güç katmaktadır.


Vibro Deburring sistemine sahip elektro kaplama departmanımız, hem küçük hem de büyük parçaların kaplanma işlemine sahip olduğu Dolap ve Havuz sistemleri sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.


Albakom Metal, müşterilerinin çeşitli ölçülerde ve boyutlardaki en basitten en karmaşığa farklı miktarlardaki taleplerini tam olarak karşılayabilmektedir. Albakom Metal, müşterilerinin koşulsuz memnuniyetinin sağlanması için kusursuz ve yüksek kaliteli ürünler sunmkatadır.


Beyaz eşya sektöründe 60 yıllık tecrübesi olan Albakom A.Ş. müşteri istekleri doğrultusunda parça tasarımı, progresiv kalıp imali, pres baskı ve montaj işlemleri yanında yüzey kaplamaları ile elektrostatik toz boyama konusunda uzmanlaşmıştır.
Metal parça yardımcı sanayi olarak yurtiçi ve yurtdışı pazarlara hizmet veren Albakom A.Ş. hassas kesme kalıplarının ve parçalarının tasarım ve üretimini iş hedefleri arasına katmıştır.